درباره ما

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران در سال 1374 توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی تاسیس و به عنوان عضو سازمان GS1 بین‌الملل در ایران پذیرفته شد. مرکز، خدمات مختلف و گسترده‌ای را سازگار با استانداردها و راهکارهای جهانی در اختیار شرکت‌ها و موسسات فعال در کشور قرار می دهد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

در صورت وجود هرگونه ابهام لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

RFID، مدیریت انبار و مراکز توزیع کالاها

RFID، مدیریت انبار و مراکز توزیع کالاها

در وبسایت تایید اصالت کالا (ETS) به طور کامل کاربرد در مورد شناساگر RFID بحث کردیم. اکنون قصد داریم شمار را با کاربرد این تگ ارزشمند در مدیریت انبار و مراکز توزیع کالاها آشنا سازیم.

یک زنجیره تولید و یا یک شبکه منطقی، سیستمی هماهنگ از سازمان‌ها، مردم، فرایندها، اطلاعات و منابع است که به نحوی درگیر ردوبدل کردن محصولات و خدمات به‌صورت فیزیکی و یا مجازی از تولیدکننده به مصرف‌کننده هستند. فرایندهای زنجیره تولید در تغییر شکل مواد خام و تبدیل آن‌ها به کالای نهایی به‌طوری‌که قابل تحویل به مشتری باشد، خلاصه می‌شود. به‌طورکلی برای هماهنگ کردن بخش‌های مختلف و انتقال اطلاعات از نقطه‌های به نقطه دیگر در زنجیره تولید به روشی برای مدیریت زنجیره تولید نیاز است که هدف از آن برآورده کردن نیازمندی‌های مشتریان به‌طور کامل از طریق استفاده مؤثر از منابع (ظرفیت توزیع، لیست موجودی و کارگران) است.

در راستای مدیریت زنجیره تولید، مدیریت انبار به‌عنوان یکی از کلیدی‌ترین بخش‌ها مطرح می‌شود. سیستم‌های مدیریت انبار این امکان را فراهم می‌کنند که بتوان به‌منظور حداکثر استفاده از فضای انبار، گردش موجودی انبار در بخش‌های مختلف را کنترل کرده و یا از رهنمودهای هوشمندانه در برداشت کالا استفاده نمود و درنهایت محصولات را در مکان درست خود قرارداد. همچنین این سیستم‌ها می‌توانند به‌راحتی لیست موجودی کالاها را با استفاده از اطلاعات بلادرنگ از وضعیت هرکدام از آن‌ها به‌روز کنند. کار با چنین سیستم‌هایی نیاز به تجربه شخصی نداشته و به‌صورت هوشمندانه عمل می‌کنند.

rfid1

سیستم‌های مدیریت انبار امروزی اغلب تکنولوژی‌های جمع‌آوری خودکار شناسه‌ها نظیر اسکنرهای بارکد، کامپیوترهای سیار، شبکه‌های بیسیم و علی‌الخصوص RFID را به کار می‌برند تا امکان مشاهده دقیق جریان محصولات در انبار فراهم شود. در سیستم‌های اخیر ابتدا داده‌ها جمع‌آوری می‌شوند و سپس تحت یک انتقال بیسیم به پایگاه داده مرکزی فرستاده می‌شوند. پس از گذر از این مرحله، پایگاه داده می‌تواند گزارش‌های مفیدی درباره وضعیت کالاها در انبار به کاربر ارائه دهد. بسیاری از سیستم‌های مدیریت انبار شامل یک سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمانی و یا یک بسته شمارش هستند. چنین سیستم‌هایی دارای روشی خودکار برای دریافت موجودی، پردازش سفارش‌ها و انجام امور لازم در رابطه با کالاهای برگشتی هستند. به علت رشد روزافزون سیستم‌های RFID در جهان و فواید و منافعی که این تکنولوژی در زمینه مدیریت انبار برای کاربران خود به ارمغان آورده، در این مقاله سعی شده که بیشتر به سیستم‌های مدیریت انبار با به‌کارگیری قابلیت‌های RFID پرداخته شود.

 

بازبینی تکنولوژی RFIDها

 

RFID از سیگنال‌های رادیویی برای ردوبدل کردن داده‌ها بین برچسب (که اغلب انتقال‌دهنده/پاسخ‌دهنده نامیده می‌شود) و یک وسیله باقابلیت خواندن و نوشتن (که اغلب رمزخوان و یا جستجوگر نامیده می‌شود) استفاده می‌کند. برچسب‌ها شامل یک تراشه انتقال بیسیم و یک آنتن هستند که داخل محفظه‌ای قرارگرفته و به اشیائی که می‌خواهند شناسایی و کنترل شوند، متصل می‌شوند. برچسب‌ها می‌توانند به‌صورت فعال باشند که در این صورت انرژی لازم برای انجام عملیاتشان را از طریق باتری موجود بر روی برچسب تأمین می‌کنند و می‌توانند به‌صورت غیرفعال باشند که در این صورت انرژی موردنیازشان را با استفاده از نیروی امواج ارسال‌شده توسط رمزخوان به دست می‌آورند. برچسب‌های فعال دارای برد خوانایی بیشتری بوده و برای کاربردهایی نظیر پیگیری اشیاء و تعیین بلادرنگ مکان اشیا بسیار مناسب هستند. برچسب‌های غیرفعال دارای برد خوانایی کمتر، اندازه کوچک‌تر و قیمتی کمتر نسبت به برچسب‌های فعال بوده و برای کاربردهای زنجیره تولید بسیار مناسب هستند در شکل‌های زیر نمونه‌ای از یک برچسب و رمزخوان RFID دیده می‌شود.

 

download

 

معمول‌ترین نوع برچسب برای مدیریت انبار و مراکز توزیع کالا، برچسب‌های هوشمند هستند که بر روی کارتن‌ها و پالت‌ها نصب می‌شوند. یک برچسب هوشمند معمولی دارای یک برچسب RFID است که همراه با متن و بارکد به‌منظور ایجاد سازگاری با سیستم‌های متداول قبلی بر روی کاغذ برچسب چاپ می‌شود. تراشه و آنتن برچسب در داخل محفظه‌ای قرار می‌گیرند که از آن‌ها در برابر فشار و دمای شدید، حلال‌ها و سایر شرایطی که بارکدها در برابر آن نمی‌توانستند مقاومت کنند، محافظت می‌کند. رمزخوان‌های RFID دارای آنتن‌هایی برای ارسال و دریافت سیگنال‌ها، یک پردازنده برای رمزگشایی اطلاعات برچسب و تعدادی نرم‌افزارهای اضافی برای پردازش پیشرفته داده‌ها هستند. آنتن‌ها ممکن است که جدا از پردازنده قرارگرفته و به‌منظور انعطاف بیشتر برای یافتن مکان مناسب از طریق کابل به رمزخوان متصل شوند. نمونه‌ای از یک آنتن RFID در شکل زیر نشان داده‌شده است که به‌صورت گیت است. انواع گوناگونی از رمزخوان‌ها وجود دارند. از رمزخوان‌های سیار معمولاً بر روی کامپیوترهای دستی و یا به‌صورت نصب‌شده بر روی وسایل نقلیه استفاده می‌شود. رمزخوان‌های ثابت هم اغلب در درب‌های ورودی و یا بر روی نقاله‌های انتقال کالا در کارخانه‌های تولیدی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

Untitled

در تکنولوژی RFID نیازی به وجود یک خط مستقیم دید برای ایجاد ارتباط بین برچسب و رمزخوان نیست. این امر سبب می‌شود که برچسب‌ها از زوایای مختلف و حتی از درون بسته‌بندی هم قابل‌شناسایی باشند. رمزخوان‌ها همچنین می‌توانند چندین برچسب را به‌طور هم‌زمان شناسایی کنند. از مشخصه‌های دیگر تکنولوژی RFID که آن را برای استفاده در انبارها و مراکز توزیع مناسب می‌سازد، برد خوانایی آن است. برچسب‌های غیرفعال بسته به نوع ساخت برچسب، نوع طراحی آنتن، فرکانس و سایر متغیرها، می‌توانند از فواصل بسیار نزدیک تا فواصل دور حدود ۲۰ فوت هم خوانده شوند. برچسب‌های فعال دارای برد بیشتری بوده و اغلب برای مدیریت مکان‌های بزرگ و پیگیری اشیاء بزرگ مورداستفاده قرار می‌گیرند. به‌طورکلی در انجام یک پروژه RFID باید به نکات و مسائل مختلفی توجه کرد. به‌عنوان‌مثال برای دستیابی به یک برد خوانایی خاص باید مسائلی نظیر فرکانس، محدودیت‌های ایجادشده براثر نویز و تداخل و غیره را موردبررسی قرارداد. یکی از مقدماتی‌ترین گام‌ها در پیاده‌سازی مطلوب یک پروژه RFID، انتخاب درست فرکانس عملیاتی است که با توجه به اهمیت این موضوع، در بخش بعد به بیان ویژگی‌های دو طیف فرکانسی معمول مورداستفاده در مدیریت انبار و مراکز توزیع پرداخته می‌شود.

 

فرکانس مناسب برای مدیریت انبار و مراکز توزیع با استفاده از RFID کدام است: UHF یا HF؟

 

یکی از مهم‌ترین مسائل در پیاده‌سازی فناوری RFID در انبارها که اکثر مصرف‌کنندگان با آن مواجه می‌شوند، مسأله انتخاب فرکانس عملیاتی مناسب برای عملکرد صحیح این فناوری با توجه به شرایط محیطی و نیازمندی‌های کاربرد موردنظر است. با توجه به این‌که مرحله انتخاب فرکانس در پروژه‌های RFID از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است در این بخش به‌مرور مشخصه‌های دو فرکانس معمول مورداستفاده در این کاربرد می‌پردازیم.

دو فرکانس HF و UHF از پرکاربردترین فرکانس‌ها در زمینه انبارداری هستند که با توجه به امتیازات و نقاط ضعف هر یک، می‌توان نوع مناسب را انتخاب کرد. به‌طورکلی HF از سابقه طولانی‌تری نسبت به UHF برخوردار است اما با ورود UHF به کاربردهای صنعتی و با توجه به امتیازات آن، روزبه‌روز بر محبوبیت آن افزوده می‌شود. مسأله انتخاب یکی از این دو طیف فرکانسی در کاربردی همچون انبارداری که بحث حاضر نیز حول این محور است، یکی از مسائل اساسی است که انجام آن پایه و اساس کلیه چالش‌های پیاده‌سازی نظیر انتخاب تجهیزات سخت‌افزاری و رفع تداخلات و مشکلات ناشی از آن و بسیاری از مسائل مشابه خواهد بود. به‌منظور طراحی و پیاده‌سازی یک نمونه عملی باید تمام جوانب کار را در نظر گرفت. اگر به موجودی هر انبار به‌صورت کلی و جزئی نگاه کنیم، می‌توان کلیات را به‌صورت بسته‌های بزرگی نظیر کانتینرها و پالت‌ها و کارتن‌ها و جزئیات را به‌صورت اشیاء و کالاهای موجود در انبار در نظر گرفت. برای کنترل هرکدام می‌توان، به یک طیف فرکانسی جداگانه فکر کرد. به‌طورمعمول از UHF در کنترل بسته‌های بزرگی همچون پالت‌ها و کانتینرها و از HF برای کنترل اشیاء و کالاهای انبار استفاده می‌شود؛ اما ذکر این نکته ضروری است که استفاده از طیف‌های فرکانسی مختلف در یک مکان مستلزم استفاده از زیرساخت‌های متفاوت و قطعات و تجهیزات جداگانه است. بنابراین طبیعی به نظرمی رسد که با انتخاب یک طیف فرکانسی، دیگر نیازی به دو نوع زیرساخت نخواهد بود و درنتیجه این امر منجر به کاهش پیچیدگی و افزایش کارایی و درجه اطمینان خواهد شد. برخلاف رأی اکثر صاحبان صنایع و مصرف‌کنندگان RFID که معتقد به استفاده از هر دو نوع فرکانس مورداستفاده در زمینه انبارداری هستند، به نظر می‌رسد که باکمی دقت و توجه می‌توان از فرکانس UHF برای کنترل اجزاء و کلیات در انبار استفاده نمود.

Les tags

از مزایای UHF می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • قابلیت استفاده بر روی بسته‌های حاوی مایع و داخل مایع.
  • قابلیت کار با غیر فلزات که برای بالا بردن بهره‌وری از فلزات استفاده می‌شود.
  • تمرکز آسان برای کنترل برد خوانایی لازم برای اشیاء کوچک‌تر
  • استفاده از برچسب‌های کوچک‌تر باقابلیت انعطاف زیاد
  • سطح امنیتی مشابه با HF
  • خوانده شدن برچسب‌ها از فواصل بسیار دور و بسیار نزدیک (حتی در حالت تماس مستقیم)
  • مقاومت در برابر نویز
  • سرعت بیشتر نسبت به HF در خواندن برچسب‌ها
  • عدم‌تغییر خواص شیمیایی مواد در اثر امواج فرکانس UHF

Figure2_0

RFID چگونه در انبارداری و عملیات مراکز توزیع به کار می‌رود؟

 

RFID می‌تواند در بسیاری از فرایندهای مدیریت موجودی در انبارها و مراکز توزیع کالا که شامل دریافت کالا از خارج از انبار، قراردادن کالا در انبار، برداشت کالا از انبار و حمل کالا به خارج از انبار است، مورداستفاده قرار گیرد. RFID از پتانسیل بالایی برای بازگشت سرمایه در کاربردهایی برخوردار است که از مزایای RFID به‌طور کامل در جهت غلبه بر محدودیت‌های پیشین به‌منظور ایجاد فرایندهای تجاری جدید استفاده می‌کنند. RFID قادر به شناسایی اشیاء در مکان‌ها و شرایطی است که سایر فناوری‌ها با کاربردهای مشابه از انجام آن ناتوان هستند. عواملی چون توانایی ایجاد رمزهای منحصربه‌فرد، شماره شناسه امن بر روی برچسب‌ها، عدم نیاز به خط مستقیم دید برای شناسایی اشیاء، توانایی شناسایی اشیاء از فواصل دور و بسیاری از فواید دیگر سبب شده است که این فناوری از سایرین متمایز شده و امکان نظارت کامل بر موجودی را چه در انبار و چه در زنجیره تولید فراهم نماید (از اصطلاح کارتن و پالت در این مقاله زیاد استفاده می‌شود. به همین دلیل در شکل زیر تعدادی کارتن و پالت و نحوه برچسب خوردن آن‌ها برای آشنایی با این اصطلاحات انبارداری نشان داده‌شده است)

Untitled

 

بخش‌های زیر به‌طور خلاصه و مختصر به توضیح نقش RFID در فرایندهای انجام‌شده در انبار و مراکز توزیع پرداخته‌اند.

 

دریافت کالا از خارج از انبار

 

اگر چنانچه اثبات شود که با استفاده از RFID می‌توان هزینه نیروی انسانی در بخش دریافت کالا را کاهش داد، سازمان‌هایی که تمایل به دریافت کالاهای برچسب خورده از طرف تولیدکنندگان دارند، بیش‌ازپیش از RFID استفاده خواهند کرد. در ورودی انبار به هنگام دریافت کالا، کارتن‌ها و پالت‌هایی که خالی باشند و یا بار موردنظر در آن‌ها موجود نباشد به‌طور خودکار توسط رمزخوان ثابتی که در درب ورودی قرار داده‌شده است و یا توسط رمزخوان سیاری که بر روی جرثقیل نصب‌شده است، شناسایی می‌شوند.

رمزخوان‌های نصب‌شده بر روی جرثقیل ازاین‌جهت که می‌توانند در بخش‌های مختلف یک انبار استفاده شوند، مفید می‌باشند. درصورتی‌که رمزخوان‌های ثابت فقط می‌توانند حوزه محدودی (فقط محدوده درب ورودی) را کنترل کنند.

material-handing-rfid

 

پس‌ازاین که ارتباط بین برچسب‌های کارتن‌ها و پالت‌ها و رمزخوان مذکور برقرار شد، داده‌های موجود بر روی برچسب‌ها خوانده‌شده و به نرم‌افزار مدیریت انبار ارسال می‌شوند، سپس این نرم‌افزار پایگاه داده را با داده‌های جدید به‌روز می‌کند. این سیستم نرم‌افزاری سبب می‌شود که سفارش‌ها مشتریان به‌راحتی و با دقت مطابق خواسته آماده‌شده و در اختیارشان قرار گیرد. همچنین این سیستم قادر است با اطلاعاتی که به بخش‌های مختلف ارسال می‌کند این امکان را فراهم نماید که یک کالا بدون توجه به‌نوبت و بنا بر ضرورت با سرعت انتقال داده شود، درحالی‌که سایر کالاها باید ذخیره‌شده و مرحله‌به‌مرحله جابه‌جا شوند. اگر از سیستم بارکد برای این مرحله استفاده شود، همه کالاها باید جزءبه‌جزء اسکن شده و توسط اسکنر موردبررسی قرار گیرند، که مسلماً این کار بسیار وقت‌گیر و هزینه‌بر خواهد بود.

 

diagram-1

قرار دادن کالاها در انبار

 

RFID با اختصاص یک شناسه مکان به کالاهای ذخیره‌شده در انبار، دقت فرایند قرار دادن کالاها در انبار را افزایش داده و شناسایی و برداشت کالا از انبار را تسهیل می‌کند. در این مرحله هنگامی‌که کارتن‌ها و پالت‌ها به‌صورت فیزیکی در داخل انبار قرار می‌گیرند، یک رمزخوان RFID که بر روی جرثقیل حمل کالاها نصب‌شده است، می‌تواند به‌طور خودکار کد مکان را از برچسب ثابتی که برای شناسایی آن محل خاص نصب‌شده است دریافت کرده و ثبت کند.

s

همچنین هم‌زمان با این عمل شناسه‌های کارتن‌ها و پالت‌های مستقر در آن مکان را هم ذخیره می‌کند. سیستم با استفاده از این اطلاعات از هدر رفتن زمان به‌منظور تعیین مکان کالاها و شناسایی آن‌ها با استفاده از بارکد جلوگیری کرده و امکان ارسال کد اشتباه را به حداقل می‌رساند.

lg_warehouse-lines

 

امنیت و مستندسازی

 

اصل خواندن اطلاعات مکانی با استفاده از RFID می‌تواند به نمایش خودکار اطلاعات مکانی کالاها تغییر یابد. ین کاربردی از RFID نیازمند یک رمزخوان ثابت است که همواره یک مکان خاص نظیر درب ورودی و بخش مهمی از انبار را بازبینی کند. در این کاربرد، سیستم باید بتواند مکان‌های انتخاب‌شده توسط کاربر، علی‌الخصوص مکان‌هایی را که ازنظر امنیتی باید به‌شدت تحت مراقبت باشند، نمایش داده و میزان موجودی کالا و یا زنجیره حفاظت را کنترل کرده و برای آن مستنداتی را تهیه کند. به‌عنوان‌مثال می‌توان یک بازبینی تمام‌وقت توسط RFID برای یکی از مکان‌های مهم انبار که امکان دزدی کالاهای باارزش از آن زیاد است، ترتیب داد. رمزخوان‌های ثابت همچنین می‌توانند برای تهیه مستنداتی از روند تولید کالاهای فاسد شونده تا زمانی که کالاها برای حمل از انبار خارج می‌شوند، استفاده شوند.

014_FX9500-Warehouse_D3X3262-300x199

 

برداشت کالاها از انبار

 

همانند مرحله قرار گرفتن کالاها در انبار، RFID در این مرحله هم می‌تواند تا حدودی به‌صورت عاری از خطا عمل نماید. در این مرحله کالاها به‌طور خودکار به‌وسیله رمزخوان نصب‌شده بر روی جرثقیل و یا سایر وسایل سیار RFID به‌عنوان کالاهای برداشت‌شده ثبت می‌شوند و این نقل‌وانتقال‌ها توسط سیستم مدیریت انبار و یا سیستم مدیریت سفارش‌ها به‌منظور تأیید کالاهای برداشته ‌شده بر طبق لیست سفارش، کنترل می‌شوند.

کالاهای برچسب خورده همچنین به‌طور خودکار به پالتی که آن‌ها را جابجا می‌کند، به‌صورت منطقی مرتبط شده و از این طریق، دیگر نیازی به اسکن کردن هر یک از کارتن‌ها در حین آماده کردن پالت نخواهد بود. هنگامی‌که از رمزخوان‌های نصب‌شده بر روی جرثقیل برای شناسایی کالاها و مکان‌ها استفاده می‌شود، دیگر لازم نیست که تعداد زیادی از کارگران برای اسکن کردن بارکدها در جهتی که قابل‌خواندن توسط اسکنر باشند قرار گیرند و ازاین‌جهت در وقت صرفه‌جویی می‌شود. به کار بردن رمزخوان‌های RFID که بر روی وسایل نقلیه به‌منظور ارزیابی SKU[۱] ها و ارزیابی کمی کارتن‌ها نصب می‌شوند، در بسیاری از کارخانه‌ها و مراکز تولیدی نیاز به فرایندهای اطمینان از کمیت را از بین خواهند برد.

RFID02_029_5970241

 

حمل کالاها به خارج از انبار

 

RFID می‌تواند به ارزیابی بارهایی که توسط پالت‌ها حمل می‌شوند پرداخته و دقت حمل بار را بهبود بخشد. در این مرحله یک پالت از کارتن‌های برچسب خورده می‌تواند توسط یک رمزخوان در درب خروجی که متصدی ندارد و یا توسط یک رمزخوان نصب‌شده بر روی جرثقیل و یا حتی یک رمزخوان سیار دستی شناسایی شوند. پس‌ازآن داده‌های خوانده‌شده، به سیستم مدیریت سفارش‌ها و یا سیستم مدیریت انبار ارسال می‌شوند تا سیستم مطمئن شود که هیچ کارتنی جا نیفتاده و مقدار موجودی کارتن‌ها صحیح است و مشکلی در حمل بار وجود ندارد. همچنین این داده‌ها می‌توانند برای تولید برچسب حمل پالت استفاده‌شده و اطلاعات لازم برای تهیه اخطار حمل پیشرفته[۲] را نیز فراهم کنند. سپس یک عملیات اسکن در خروجی انبار انجام می‌شود تا اطلاعات به‌روز شده و کالاهایی که در حال خروج هستند از لیست موجودی انبار حذف شوند. درنهایت RFID می‌تواند حتی برای ارزیابی تریلرهای حمل کالا درصورتی‌که به برچسب‌های RFID مجهز شده باشند نیز به کار رود.

 

پیگیری کالاها

 

یکی از فواید مهم RFID پیگیری کانتینرهای حاوی کالا است. با استفاده از برچسب‌های RFID که بر روی پالت‌ها و سایر وسایل حمل‌ونقل کالاها نصب می‌شود، می‌توان جابجایی آن‌ها در محدوده خاصی کنترل کرده و به نحوی محموله‌های یک مشتری خاص را پیگیری نمود. در این مقطع پیگیری وسایل تنها به کانتینرهای حاوی کالا محدود نمی‌شود و جرثقیل‌ها و سایر تجهیزات حمل کالا هم می‌توانند مورد پیگیری قرار گیرند. علاوه براین، با استفاده از این روش، سازمان‌ها می‌توانند یک فونداسیون اطلاعاتی قوی و دقیق برای استفاده مجدد از وسایلی که از انبارها و یا از محوطه انبار خارج می‌شوند، پی‌ریزی کرده و آن‌ها را به‌گونه‌ای کارا مدیریت کنند. به‌عنوان‌مثال فروشگاه Marks & Spencer در بریتانیای کبیر بیش از ۴.۵ میلیون از محصولاتش را از این طریق مورد پیگیری قرار داده است. این فروشگاه از کامپیوترهای LXE MX5 برای خواندن برچسب‌های RFID در هنگام ورود به/خروج از مراکز توزیع استفاده می‌کند. سازمان‌ها با پیگیری دقیق مکان وسایل در انبار و زنجیره تولید، می‌توانند برنامه‌ریزی امور خود را بهبود داده، کارایی را افزایش دهند و درنهایت در هزینه صرفه‌جویی کنند. از این طریق یک‌روند کاملاً ایمن برای افزایش دسترسی به وسایل و امکانات موجود فراهم‌شده و دیگر وسیله‌ای گم نمی‌شود. این کار به افزایش کارایی مدیریت وسایل و ابزارها کمک می‌کند. در اکثر مواقع تجهیزات و امکانات باارزش زیاد و یا محموله‌های حاوی اجناس قیمتی با برچسب‌های فعال RFID پیگیری می‌شوند، زیرا هزینه خرید برچسب‌های فعال بسیار کمتر از ضرر ناشی از دزدیده شدن و از دست دادن این وسایل و اجناس خواهد بود. در شکل زیر شاهد فرایندهای خودکار برای کنترل موجودی در انبار هستیم.

RFID02_029_5970241

 

ارائه یک نمونه عملی از کاربرد RFID در مدیریت انبار و انبارداری

 

شرکت Gillette به‌عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ در سرتاسر دنیا، در زنجیره تولید خود از تکنولوژی RFID استفاده کرده و بر این باور است که این فناوری منافع زیادی را برایش به ارمغان خواهد آورد. شرکت Gillette در سال ۲۰۰۳ طی یک دوره آزمایشی به استفاده از این تکنولوژی در بخش بسته‌بندی محصولات خودپرداخت. در این بخش، برچسب‌هایی که حاوی کدهای الکترونیکی منحصربه‌فرد هستند بر روی کارتن‌ها و پالت‌ها نصب می‌شوند. شرکت Sonoco با Gillette در بخش بسته‌بندی همکاری می‌کند. در این بخش محصولات در کارتن‌های مقوایی قرار داده‌شده و یک برچسب هوشمند بر روی آن‌ها نصب می‌شود. هر بار که یک پالت با تعدادی کارتن پرشده و آماده انتقال به بخش بعد می‌شود، شرکت Sonoco یک برچسب هوشمند بر روی پالت نصب‌کرده و یک شماره شناسه منحصربه‌فرد به همراه یک کد الکترونیکی را بر روی هر یک از کارتن‌ها و فرم سفارش مربوط به پالت موردنظر می‌نویسد. سپس پالت از داخل یک تونل که متصل‌کننده بخش بسته‌بندی به مرکز توزیع است، عبور می‌کند. هنگامی‌که هر پالت وارد مرکز توزیع می‌شود، یک رمزخوان RFID در محل ورودی، به‌صورت خودکار کد الکترونیکی مربوطه را خوانده و آن را به نرم‌افزار مدیریت انبار با عنوان Provia Viware ارسال می‌کند. این نرم‌افزار کدهای الکترونیکی مرتبط به هر پالت را با هشداردهنده حمل پیشرفته مقایسه کرده و اگر باهم تطابق داشتند، به‌طور خودکار محتویات پالت را به لیست موجودی مرکز توزیع مربوطه اضافه می‌کند و سپس دستوراتی را مبنی برمکانی که پالت بعدازاین مرحله باید به آن انتقال داده شود به کارگران می‌فرستد. این فرایند حدود ۵ ثانیه طول می‌کشد که در سیستم قبلی که از RFID استفاده نمی‌شد، این فرایند حدود ۲۰ ثانیه به طول می‌انجامید. علت این اختلاف‌زمانی چشم‌گیر کنترل پالت‌ها با استفاده از سیستم بارکد و همچنین به‌روز کردن لیست موجودی به‌صورت دستی است. پس‌ازاین مرحله به‌منظور خارج کردن بسته‌ها از مرکز توزیع از یک جرثقیل مجهز به سیستم RFID استفاده می‌شود. رمزخوان نصب‌شده بر روی جرثقیل با استفاده از نرم‌افزار مدیریت انبار به اپراتور مسئول کمک می‌کند تا کارتن‌ها و پالت‌ها را مطابق لیست سفارش آماده کند. بعدازاین که پالت موردنظر مطابق با سفارش مشتری آماده شد، یک ماشین مخصوص کدهای تمام کارتن‌های داخل پالت موردنظر را خوانده و به سیستم مدیریت انبار ارسال می‌کند. سیستم انبارداری کدهای دریافت شده را با کدهای مربوط به لیست سفارش مشتری مقایسه می‌کند تا عدم تطابق رخ ندهد. فرایند بررسی کدها در سیستم مدیریت انبار در حدود ۲۰ ثانیه طول می‌کشد. در سیستم قدیمی بارکدهای کارتن‌ها با استفاده از اسکنرها و به‌صورت تقریباً دستی خوانده‌شده و به‌طور دستی با سفارش مشتری مقایسه می‌شدند. این فرایند بسته به محل انجام کار بین ۸۰ ثانیه تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشید.

 

ssss

 

بعدازاین که پالت به ترتیبی که گفته شد، آماده شد باید از درهایی که مجهز به رمزخوان RFID هستند عبور کرده و داده‌های خود را به نرم‌افزار مدیریت انبار ارسال نماید تا دوباره ازنظر تطبیق با لیست سفارش موردبررسی قرار گیرد. پس‌ازاین مرحله و با توجه به دستوراتی که از طرف مدیریت انبار ارسال می‌شود، پالت به تریلر مربوطه هدایت می‌شود. این فرایند حدود ۵ ثانیه طول می‌کشد که این زمان در حدود نصف زمان بازبینی با سیستم بارکد است. علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و کاهش هزینه نیروی انسانی، پروژه استفاده از RFID در برخی از فرایندهای شرکت Gillette منجر به افزایش دقت فعالیت‌های مختلف نسبت به حالت دستی و به‌کارگیری سیستم بارکد شده است. Gillette ادعا کرده که RFID سبب بازگشت حدود ۲۰ درصد سرمایه‌گذاری در هزینه‌های عملیاتی در هر مرکز توزیع و در طول یک سال شده است که در این میان استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت انبار که قابلیت پردازش اطلاعات RFID را داشته باشند، سهم مهمی در کسب این موفقیت داشته است. امروزه اغلب فراهم‌کنندگان سیستم‌های نرم‌افزاری مدیریت انبار، نسخه‌ای را هم به‌منظور کار با سیستم RFID ارائه می‌دهند. در حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد این سیستم‌ها قادر به ذخیره کدهای EPC هستند. مرکز اصلی همه سیستم‌های مدیریت انبار، بخش میان‌افزار آن است که وظیفه فیلتر کردن، ترجمه و مسیریابی کدهای الکترونیکی رابین رمزخوان‌های RFID و نرم‌افزار مدیریت انبار بر عهده دارد. برخی از تولیدکنندگان سیستم‌های مدیریت انبار با تولیدکنندگان میان‌افزار RFID نظیر Acsis، Bea Systems، Globe Ranger، OAT Systems و بسیاری دیگر شریک شده‌اند و برخی دیگر خود به‌طور مستقیم به تولید میان‌افزار برای محصولات خود پرداخته‌اند. سرعت خواندن در RFID هم به‌عنوان عامل مهم دیگری در یکپارچه کردن سیستم‌های مدیریت انبار با تکنولوژی RFID مطرح می‌شود. شرکت‌های مختلف در دوره‌های آزمایشی استفاده از RFID به دنبال کسب تجربه برای آگاهی از نحوه، زمان و سرعت برچسب زدن و نیز میزان دقت رمزخوان در خواندن این برچسب‌ها و همچنین انتخاب نوع خاصی از برچسب که مناسب با کاربرد موردنظرشان باشد، هستند.

images

 

نتیجه‌گیری

 

در زمینه انبارداری RFID می‌تواند بسیاری از فرایندهای موجود را از حالت دستی به حالت خودکار تبدیل کرده و نیاز به تعداد زیاد کارگران را کاهش می‌دهد. علاوه بر این به‌کارگیری RFID در مدیریت انبار سبب می‌شود که هزینه‌های مربوط به نیروی انسانی و هزینه‌های زمانی کاهش‌یافته و دقت در امر تولید و تهیه سفارش‌ها مشتریان افزایش یابد. امروزه بسیاری از انبارها و مراکز توزیع در دنیا در حال استفاده از سیستم RFID هستند و اذعان دارند که بازگشت سرمایه آن‌ها به‌شدت بهبودیافته است. به‌هرحال هنوز هم شرکت‌ها درک روشنی از پیاده‌سازی RFID در زنجیره تولید خود ندارند و فقط از این تکنولوژی در بخش‌های خاصی که ازنظر تأخیر و نرخ اشتباه دچار مشکلات جدی هستند استفاده می‌کنند. آنچه سیستم RFID با استفاده از یک زیر ساختار منعطف شروع به کار نماید و از مزایا و منافع آن به‌طور کامل استفاده شود، با از بین رفتن فرایندهای زائد و وقت‌گیر، بازگشت سرمایه به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *