سوالات متداول

باشگاه عضویت در باشگاه به ما این امکان را می دهد که از کتابفروشی های شرکتی و نمایندگی هایی که به طور منظم شرکت ما را برای مشاوره کسب و کار، پیش بینی های مالی، مشاوره سهام و اوراق بهادار، بازاریابی آنلاین، طراحی معماری و غیره، انتخاب می کنیم.
کدینگ سازمانی چیست؟
فرآیندی است که طی آن اقلام سازمان شامل ماشین‌آلات، تجهیزات، مواد اولیه، قطعات یدکی، ابزارآلات و ... شناسایی‌شده و با گردآوری اطلاعات مرتبط، برای هرکدام کاتالوگی طبق نیاز سازمان ایجاد می‌گردد و در پایان جهت بازبینی سریع و صحیح اطلاعات مربوطه، به هرکدام از این مجموعه اطلاعات گردآوری‌شده یک کد یکتا تخصیص داده می‌شود. واضح است که کارکرد اطلاعات گردآوری‌شده، شناسایی قلم کالا و رفع نیازمندی‌های اطلاعاتی سازمان است.
مزایای کدینگ سازمانی چیست؟
• تولید کاتالوگ الکترونیکی اقلام بر اساس استانداردهای روز دنیا • تولید کد منحصربه‌فرد بر اساس استانداردهای سازمان جهانی GS1 • امکان طبقه‌بندی اقلام به‌صورت سفارشی برای سازمان جهت تهیه گزارش‌های مدیریتی • امکان استفاده هم‌زمان از چند ساختار طبقه‌بندی و برقراری تناظر بین ساختارهای متفاوت • امکان ایجاد درختواره سیستمی تجهیزات جهت شناسایی ارتباط پدر و فرزندی قطعات و دستگاه‌ها • تهیه گزارش‌های مهم مدیریتی بنا به نیاز سازمان • منبع یابی
کدینگ سازمانی از چه استانداردهایی استفاده می‌کند؟
نرم‌افزار کدینگ سازمانی از استاندارد ISO8000 و استانداردهای سازمان جهانی GS1 استفاده می‌کند.
برای پیاده‌سازی کدینگ سازمانی چه زیرساختی لازم و ضروری است؟
سرور درون سازمان و کامپیوتر برای کاربران مرتبط
کدینگ در چه نوع سازمان‌هایی قابل پیاده سازی می‌باشد؟
هر سازمان تولیدی و خدماتی برای به‌کارگیری به‌موقع، صحیح و کارآمد منابع مالی، انسانی و اقلام خود و برنامه‌ریزی برای آن‌ها می‌تواند از کدینگ سازمانی استفاده نماید.
کدینگ سازمانی در چه سازمان‌هایی پیاده سازی شده است؟
شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی پالایش و پخش ایران،شرکت ملی پتروشیمی ایران،گروه صنعتی آرین سعید، گروه صنعتی پلور سبز، گروه صنعتی بهمن،پیاده‌سازی سیستم کدگذاری سماپل (سیستم مدیریت اطلاعات پایه لجستیک) در سطح انبارهای بخش دفاعی کشور، پیاده‌سازی سماپل در سطح انبارهای راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، پیاده‌سازی سماپل در سطح انبارهای صنایع نظامی پارچین، پیاده‌سازی سیستم‌های رهگیری و ردیابی در صنایع نظامی پارچین، پیاده‌سازی سیستم‌های رهگیری و ردیابی در سطح چند شرکت تولید کننده فراورده‌های پروتئینی، پیاده‌سازی سیستم طبقه‌بندی اقلام در سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران، ارائه مشاوره در خصوص شناسایی و کاتالوگ سازی اقلام به سازمان‌ها از جمله بانک ملی، بانک ملت، سازمان آبفا، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان انرژی اتمی و ...، ارائه سرویس‌های ایران‌کد به سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد)، ارائه سرویس‌های ایران‌کد به سامانه ثبت الکترونیکی معاملات نفتی (ثامن)، ارائه سرویس‌های ساختار طبقه‌بندی ملی به ستاد مبارزه قاچاق کالا در سامانه شناسه کالا
کدینگ سازمانی چطور می‌تواند هزینه‌های یک سازمان را کاهش دهد؟
شناسایی اقلام و اموال سازمان به صورت منحصر‌به فرد، ایجاد زبان مشترک و شناسایی تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان اقلام مورد نیاز سازمان منجر به کاهش قابل توجه در هزینه‌های سازمان می‌شود.
تفاوت کدینگ‌سازمانی با ERP‌ چیست؟
نرم افزار کدینگ سازمانی با ایجاد یک زبان مشترک به استانداردسازی داده‌ها و اطلاعات می‌پردازد . همچنین یک منطق مناسب برای طبقه‌بندی، شناسایی و کدگذاری اقلام سازمان فراهم کرده و اجازه ثبت اطلاعات تکراری در ERP را نمی دهد . اما این به معنی عدم نیاز به ERP نخواهد بود ، بلکه نرم‌افزار کدینگ‌سازمانی جایگزین بخش تولید کد و نام محصول در ERP می‌شود.
آیا کدینگ سازمانی قابلیت اتصال به ERP های موجود را دارد؟
با توجه به قابلیت نرم افزار در ارائه فایل خروجی از اطلاعات قلم کالا اعم از کد ، نام محصول و ... ، قابلیت اتصال به ERP های مختلف وجود دارد.
آیا امکان ایجاد طبقه بندی مورد استفاده در سازمان در نرم افزار کدینگ سازمانی وجود دارد؟
امکان ایجاد و پیاده سازی هر تعداد طبقه بندی مورد نیاز سازمان در این نرم افزار وجود دارد.
آیا اطلاعات قبلی سازمان (شناسایی و کدینگ) ، در این نرم افزار قابل استفاده می باشد؟
امکان ثبت در کاتالوگ و سپس گزارش‌گیری از تمام اطلاعات قدیم سازمان از قلم کالا مانند کد، نام محصول و مشخصات فنی کالا ، وجود دارد .
آیا کدینگ سازمانی می تواند مشکل شناسایی چندگانه یک قلم کالا در سازمان را برطرف نماید؟
با توجه به استفاده نرم افزار از استانداردهایی چون ISO8000 و سازمان جهانی GS1 در شناسایی و کدگذاری ، مشکل شناسایی چندگانه و اختصاص چند کد به یک قلم کالا برطرف شده است .
کد تولید شده در کدینگ سازمانی چه ویژگی هایی دارد؟
کد ۱۳ رقمی بی معنا ، در قالب استاندارد سازمان جهانی GS1
آیا کدینگ سازمانی در شناسایی منابع تامین به سازمان کمک می کند؟
مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران با در اختیار داشتن بانک اطلاعات تولیدکننده و تامین کننده (با بیش از ۹۰.۰۰۰ تولیدکننده و تامین کننده و بیش از ۳.۵۰۰.۰۰۰ کاتالوگ)، یکی از دوازده بانک اطلاعاتی مرجع کشور می‌باشد و قادر است امکان منبع‌یابی را با ارتباط اطلاعات قلم کالاهای مورد نیاز مصرف کنندگان (سازمان‌های استفاده کننده از کدینگ سازمانی) با تولید و تامین کنندگان فراهم آورد.
نرم افزار کدینگ سازمانی چه امکاناتی در بخش گزارشات دارد؟
در حال حاضر گزارشات «کاتالوگ اقلام» ، «کدهای قدیم» ، «درخواست بر اساس ساختار» ، «ورود و خروج کاربران» ، «دسترسی نقش ها» و «مشاهده صفحات» در نرم افزار وجود دارد. شایان ذکر این است با توجه به ثبت اطلاعات به صورت پارامتریک در این نرم افزار امکان تهیه گزارشات مورد نیاز سازمان‌ها فراهم می‌باشد.
آیا در نرم افزار کدینگ سازمانی امکان تفکیک کاتالوگ اقلامی که در سازمان دارای گردش بوده از اقلامی که بلا استفاده می‌باشند وجود دارد؟
امکان تفکیک اقلام به سه دسته «درگردش» ، «غیرفعال» و «خارج از رده» وجود دارد. اقلام غیرفعال اقلامی هستند که موقتا از گردش خارج و قابلیت بازگشت به چرخه را دارند. اقلام خارج از رده اقلامی هستند که به کلی از چرخه کدگذاری خارج شده و دیگر امکان بازگشت آنها وجود ندارد.