درباره ما

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران در سال 1374 توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی تاسیس و به عنوان عضو سازمان GS1 بین‌الملل در ایران پذیرفته شد. مرکز، خدمات مختلف و گسترده‌ای را سازگار با استانداردها و راهکارهای جهانی در اختیار شرکت‌ها و موسسات فعال در کشور قرار می دهد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

در صورت وجود هرگونه ابهام لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۵ مشکل رایج در مدیریت انبار و چگونگی رفع آن‌ها

۵ مشکل رایج در مدیریت انبار و چگونگی رفع آن‌ها

مشکل رایج در مدیریت انبار: هنگامی که مشتری سفارش خود را می دهد ، شرکت باید فرآیندهای کارآمد داشته باشد تا بتواند محصول را از آن مکان به هر جایی که مشتری به آن نیاز دارد،  منتقل کند. انبارها مهمترین ماموریت در زنجیره تأمین هستند. اگر مسئولیت خرید یا حمل و نقل را بر عهده دارید ، در اینجا نحوه رفع برخی از رایج ترین مشکلات برایتان آورده شده است.

دقت موجودی ضعیف

در روزهای قدیم تنها چیزی که نیاز داشتید، کاغذ و قلم بود. فرایندهای پیچیده حمل و نقل امروز بدان معنی است که برای همان کار باید به راه حل های خودکار بروید. بدون کنترل دقیق موجودی ، شما نمی توانید مطمئن باشید چه چیزی ارسال شده است ، چه چیزی موجودی ندارد و سفارش مشتری در کجا قرار دارد. دقت ضعیف در موجودی معمولاً ناشی از نداشتن سیستم های اتوماسیون مناسب است.یک سیستم مدیریت موجودی انبار نیاز به سیستمی دارد که بر جنبه های اصلی سفارش و فرایند حمل و نقل نظارت داشته باشد.

 

مشکلات مدیریت انبار

پنج منطقه کلیدی مدیریت انبار اصلی

  • مدیریت سفارش
  • پیگیری دارایی
  • مدیریت خدمات شناسایی محصول
  • بهینه سازی موجودی

مدیریت سفارش مهم است ، زیرا می خواهید توانایی تنظیم مجدد در هنگام کم بودن سهام را داشته باشید.

اگر این خودکار باشد ، خطر عقب افتادگی کاهش می یابد. هر سیستم ردیابی خوب شامل بارکد ، شناسایی فرکانس رادیویی و فناوری ردیابی بی سیم خواهد بود

.هیچ چیز بدتر از این نیست که ندانید محصول شما در انبار یا حمل و نقل کجاست.وقتی یک شغل مبتنی بر خدمات را اداره می کنید ، می توانید لوازم مربوط به شغلتان را برچسب گذاری کنید و آنها را در ساختار قیمت گذاری کلی خود گنجانید. به عنوان مثال یک تجارت تمیز  انجام دهید: شما می خواهید مخارج کلی تان را پوشش دهید ، بنابراین منطقی است که از مدیریت موجودی برای محاسبه کل هزینه منابع در هر شغل استفاده کنید. به طور معمول ، این کار دشوار است ، اما با سیستم های خودکار ، این کار بسیار ساده تر است.

شناسایی محصولات با اسکنرهای بارکد مدرن و خود بارکد نیز آسان است.اطلاعات مربوط به یک محصول را در سیستم وارد می کنیدو سپس بارکد به آن محصول نشان داده می شود. هنگامی که محصول اسکن می شود ، اطلاعات مربوط به آن در صفحه رایانه نمایش داده می شود.

شناسایی فرکانس رادیویی روش دیگری برای ردیابی محصولات است  همانند کدهای QR و برچسب های NFC است. همه آنها وظیفه اصلی  برچسب زدن محصولات در انبار را با داده های وارد شده به یک پایگاه داده انجام می دهند.

بهینه سازی موجودی باید مواردی مانند ترتیب آن ها در شرکت شما (در صورت نیاز به تغییر ترتیب محصولات) ، مقدار سفارش ، تقاضای رهبری و پوشش موجودیو همچنین ممیزی دقیق برای اطمینان از صحت داده های شما و پیش بینی های صحیح پوشش دهد.

حسابداری موجودی و موقعیت مکانی

نظارت بر موجودی به این معنی است که شما حقایق کلی و خاص را در مورد موجودی خود می دانید.

عدم نظارت ممکن است باعث ایجاد ناکارآمدی شود که باعث کندی کارها شده و افزایش هزینه های داخلی و پرداخت سفارش کندتر شود.

فرآیندهای گران قیمت و زائد

برخی از فرآیندها ناکارآمد هستند زیرا افزایشی ندارند.

به عنوان مثال  عادی است که یک کارگر مجوز را به صورت دستی به کنترل کننده بدهد، که سپس  به مرحله دیگری منتقل کند و در آخربه بارگیرنده ارسال می کند.

این مواردی هستند که نیازی به وقوع ندارند. بیشتر آنها در انبارهای اتوماتیک یافت می شوند ، جایی که کارگران نیازی به لمس محصول ندارند ، یا جایی که دست زدن به آن به حداقل می رسد.

 نکته:کد QR مدرن ، بارکد ، NFC و سایر فن آوری های بی سیم، مراحل ردیابی و پردازش دستی را از بین می برد.

استفاده ناکارآمد از فضا

اتوماسیون مدرن در انبارها نیاز به کارگران در محل را برای انجام کارهایی مانند گزینش از بین برده است.به عنوان مثال ، گزینش و دفع خودکار با استفاده از روبات ها ، هزینه کار را کاهش می دهد و سبب کاهش فرسودگی می شود.

نکته:با این حال ، بسیاری از انبارها هنوز خودکار نیستند. آنها هنوز هم برای دستیابی به کار از گیرنده های دستی ، دستگاه بسته بندی و (شخص یا دستگاه) بارکن استفاده می کنند. متأسفانه ، این فشار زیادی را بر عملکرد وارد می کند و حمل و نقل را کند می کند.

رفع مشکلات مدیریت انبار انبارهر انبار برای محصول خود نیاز به بهینه دارد.

به همین دلیل  باید از فنآوری های مختلف اتوماسیون استفاده شود و همه انبارها نمی توانند تمام مراحل را به صورت خودکار انجام دهند. این فناوری هنوز وجود ندارد یا از نظر هزینه مضر است.

با این وجود ، شرکت ها باید بطور مداوم در جهت چنین اتوماسیون تلاش می کنند تا ناکارآمدی را کاهش داده و زمان حمل و نقل و پردازش را بهبود بخشند.نه تنها باعث صرفه جویی در وقت شرکت می شود بلکه باعث رضایت مشتری می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *