درباره ما

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران در سال 1374 توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی تاسیس و به عنوان عضو سازمان GS1 بین‌الملل در ایران پذیرفته شد. مرکز، خدمات مختلف و گسترده‌ای را سازگار با استانداردها و راهکارهای جهانی در اختیار شرکت‌ها و موسسات فعال در کشور قرار می دهد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

در صورت وجود هرگونه ابهام لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۱۰ فناوری هوشمندی که برای خودکارسازی انبار موردنیاز است (قسمت دوم)

۱۰ فناوری هوشمندی که برای خودکارسازی انبار موردنیاز است (قسمت دوم)

در قسمت پیشین برخی از تکنولوژی های هوشمندی انبار را مرور کردیم در این مقاله قصد داریم شما را با ۵ تکنولوژی دیگر برای خودکارسازی انبار آشنا کنیم.

۶. ذخیره خودکار و سیستم‌های بازیابی (AS / RS)

سیستم‌های ذخیره خودکار و بازیابی یک مفهوم جدید نیستند، اما پیشرفت در فن‌آوری هوشمندی انبار آن‌ها را مؤثرتر و دقیق‌تر از قبل کرده است. این سیستم‌های هوشمند برای ذخیره‌سازی عمودی چندبعدی که در صنعت انبار و صنعت رایج شده است، ایده آل هستند. آن‌ها می‌توانند بیش از ۴۰.۰۰۰ کیلو را انبار کنند. متحرک کردن این اوزان، حتی با کمک، می‌تواند برای مردم خطرناک باشد. سیستم‌های ذخیره خودکار و بازیابی خودکار می‌توانند این اقلام فوق سنگین را کنار بگذارند و آن‌ها را بدون هیچ مسئله‌ای بازیابی کنند.

ذخیره خودکار و سیستم‌های بازیابی

  1. کنترل موجودی خودکار

موجودی، مایع حیات یک انبار است. یکی از نشانه‌های سوء مدیریت عدم کنترل جامع موجودی شرکت است که باعث بروز فاجعه‌ای برای سرمایه‌گذاران می‌شود و از دست دادن سریع سرمایه‌شان می‌شود. شبکه‌های کنترل موجودی خودکار با سیستم مدیریت انبار و پیگیری همه‌چیز در داخل تأسیسات در زمان واقعی. آن‌ها به‌محض ورود یا خارج شدن از تأسیسات ، هرگونه تغییر را به‌طور خودکار حساب و گزارش می‌کنند.

  1. پایداری هوشمند

پایداری هرساله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و فناوری هوشمند می‌تواند با کاهش مصرف انرژی کلی آن‌ها ، کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای و کار برای از بین بردن زباله‌های محصول و تسهیلات ، به پایداری انبارها کمک کند.

۹. تکنولوژی مکانیکی

امکاناتی که سیستم‌های کنترل خودکار موجودی را اتخاذ نکرده‌اند ، هنوز می‌توانند از فناوری هوشمندی انبار استفاده کنند و با استفاده از فناوری های مکانیکی مانند بارکد شبکه یا اسکنر RFID ، عملکرد خود را بهبود بخشند. کارمندان می‌توانند ضمن کاهش تلفات موجودی از این دستگاه‌ها برای بهبود کارایی استفاده کنند.

تکنولوژی مکانیکی

  1. چاپ و اعمال برچسب زدن

بی‌نظمی بسته‌ها قبل از حمل‌ونقل سالانه باعث اشتباهات گران‌قیمت می‌شود. به‌جای تکیه‌بر سیستم‌های سنتی بسته‌بندی ، چاپ و برچسب زدن، یک سیستم چاپی و کاربردی باقابلیت IoT می‌تواند بسته‌بندی، برچسب زدن و آماده‌سازی حمل‌ونقل را به‌طور مستقل مدیریت کند. آن‌ها می‌توانند نیاز به یک بسته‌بندی انسانی را به‌طور کامل برطرف کرد، راندمان را افزایش داده و خطاها را کاهش دهد ، در درازمدت موجب صرفه‌جویی در انبارها می‌شود.

یک انبار هوشمند

فنّاوری هوشمند به شکل تقریباً تمامی صنایع، ازجمله انبار و تدارکات، برای سال‌ها ادامه خواهد یافت. برای آن‌هایی که فرآیند اتخاذ این فن‌آوری‌های جدید را آغاز نکرده‌اند، اکنون زمان مناسبی برای استفاده از این فناوری است، قبل از اینکه فن‌آوری هوشمند به‌جای یک گزینه به یک ضرورت تبدیل شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *