درباره ما

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران در سال 1374 توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی تاسیس و به عنوان عضو سازمان GS1 بین‌الملل در ایران پذیرفته شد. مرکز، خدمات مختلف و گسترده‌ای را سازگار با استانداردها و راهکارهای جهانی در اختیار شرکت‌ها و موسسات فعال در کشور قرار می دهد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

در صورت وجود هرگونه ابهام لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یکپارچه سازی اطلاعات چه مزایایی به همراه دارد؟

یکپارچه سازی اطلاعات چه مزایایی به همراه دارد؟

هر شرکتی در دنیا یک بانک اطلاعاتی پر از اطلاعات مربوط به محصولاتی که آن‌ها را می‌سازند، می‌خرند یا می‌فروشند، دارد. این بانک اطلاعاتی بسیار مشابه یک کاتالوگ عمل می‌کند که مشتری می‌تواند با استفاده از آن سفارش دهد و زنجیره­تأمین را مدیریت کند. مشکل زمانی به وجود می‌آید که یک شرکت نیاز به تغییر اطلاعات در بانک اطلاعاتی و یا اضافه کردن موارد جدید به آن را داشته باشد که در صورت عدم به‌روزرسانی اطلاعات باعث ایجاد خطا در بانک اطلاعاتی می‌شود و قابلیت اطلاعات قابل اعتماد از بین می‌رود.

اشتباهات در فاکتورها و ناکارآمدی در زنجیره­تأمین جهانی، اثربخشی و سودبخشی تجارت را کاهش می‌دهد.

شبکه جهانی یکسان‌سازی اطلاعات GS1 یا GDSN، شرکت‌هایی که با یکدیگر کار می‌کنند، را قادر می‌سازد که همیشه اطلاعات یکسانی در سیستم خود داشته باشند. هر تغییری که توسط یکی از شرکت‌ها انجام می‌شود، به‌صورت خودکار و سریع در تمامی شرکت‌هایی که باهم کار می‌کنند، نیز اعمال می‌شود.

اطلاعات به‌روز شده و صحیح و با جزئیات محصولات هر دو طرف مشتری و شرکت را کمک می‌رساند. صاحب‌نام تجاری محصولات جدید را سریع‌تر و راحت‌تر به بازار ارائه می‌کند. خرده‌فروشان کارهای اداری کمتر و اشتباهات کمتری در سفارش و حمل بار دارند. خریداران سوپرمارکت قادر هستند به‌جای مشاهده قفسه خالی، محصولی که خود می‌خواهند را تهیه کنند .

شبکه جهانی یکسان‌سازی اطلاعات GS1 قادر است اطلاعات شرکای زنجیره­تأمین را به‌صورت مستمر برای بهبود کارایی زنجیره­تأمین آن‌ها و ایجاد خدمات بهتر برای مشتریان، یکسان‌سازی کند.

با توجه به مطالب فوق می‌توان گفت که استاندارد‌های GS1 شامل سه دسته استاندارد‌های شناسایی، ثبت و ضبط خودکار داده‌ها و تبادل و به اشتراک‌گذاری اطلاعات است. این سه دسته استاندارد باعث ایجاد شفافیت در زنجیره تأمین ‌شده و این قابلیت را ایجاد می‌کند که بتوان فهمید محصولات دقیقاً در کجای زنجیره­تأمین قرار دارند، قبلاً کجا بوده و در آینده به کجای زنجیره­تأمین انتقال پیدا می‌کند و دلیل این جابجایی‌ها چیست. همچنین با کمک این استاندارد‌ها می‌توان به بهره‌وری و کارایی بیشتر، امنیت و ایمنی، انطباق و توسعه پایدار دست‌یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *