درباره ما

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران در سال 1374 توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی تاسیس و به عنوان عضو سازمان GS1 بین‌الملل در ایران پذیرفته شد. مرکز، خدمات مختلف و گسترده‌ای را سازگار با استانداردها و راهکارهای جهانی در اختیار شرکت‌ها و موسسات فعال در کشور قرار می دهد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

در صورت وجود هرگونه ابهام لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چگونه می توان یک سیستم مدیریت موجودی را با رضایت کارمندان و مشتریان ایجاد نمود؟

چگونه می توان یک سیستم مدیریت موجودی را با رضایت کارمندان و مشتریان ایجاد نمود؟

آیا کسب و کار شما ازگزینه های زیر در مورد سیستم مدیریت ضعیف موجودی ناراضی است؟

  • مدیریت انبار تصادفی و بی نظم
  • دیر رسیدن تحویل
  • درهم ریختگی محموله
  • خدمات به مشتریان ضعیف

بله ، می توان همه این مشکلات  و سیستم مدیریت کنترل ضعیف موجودی را از خطای انسانی دانست. خطای انسانی قریب الوقوع است وقتی شما شماره SKU یا داده های کلیدی را در صفحه گسترده دستنویس می کنید موجب به خطا می شود. نکته این است که خطاهای مربوط به کلید زدن و داده های غلط خوانی ، با گذشت زمان باعث ناامیدی بسیاری برای کارمندان و همچنین مشتریان می شود.

با این حال ، طبق وضعیت دولت در سال ۲۰۱۷ ، ۴۳ درصد از مشاغل کوچک از سیستم‌های مدیریت موجودی دستی استفاده می کنند یا به هیچ وجه موجودی را ردیابی نمی کنند.

از آنجا که مشاغل کوچک و یا یک شرکت نوپا را اداره می کنید ، ممکن است فکر کنید که یک سیستم مدیریت موجودی بیش از حد یک سرمایه گذاری  پیچیده یا خیلی ساده است. برعکس. عدم مدیریت موجودی باعث سردرگمی و اشتباه می شود. کارگران انبار از اشتباهات داخلی انبار بی نظم ناراضی می شوند و در نتیجه خطاهای حمل و نقل ایجاد می شود. سهامداران نسبت به گزارش های نادرست یا منسوخ بی حوصله می شوند. و مشتریان نارضی از آن اند که شما نمی دانید چه چیزی موجود،  اشتباه ارسال می کنید یا به موقع سفارش نمی فرستید.، این مشکلات می توانند تجارت شما را از دفتر مقابل تا انبار نابود کنند.

برای جلوگیری از فشارهای ناخواسته در شرکت خود ، سوالات زیر را در نظر بگیرید زیرا برای یک سیستم مدیریت موجودی برنامه ریزی می کنید که همه را خوشحال کند.

۱)اولویت های کسب و کار شما چیست؟ طبیعی است که همه ویژگی های “فانتزی” که برخی از سیستم های موجودی پیشنهاد می دهند استفاده کنید. اما قبل از تصمیم گیری یا هزینه های زیاد ، متوجه شوید که شرکت شما برای حل مشکلات خاص به چه چیزی نیاز دارد. از کارمندان خود در ای مورد  سؤال کنید.

همچنین فرایندهای ادغام نرم افزار را نیز در نظر بگیرید. آیا شما به اسکنر بارکد سوئیچ خواهید کرد یا اینکه نیاز به سیستم جدیدی با برنامه های نرم افزاری موجود دارید؟ پاسخگویی به این سؤالات ، تصمیم شما را قبل از ورود به خط نقطه تأیید می کند.

۲)برای چه چیزی راغب به پرداخت  هزینه هستید؟ اگر مشاغل کوچک را اداره می کنید ، به احتمال زیاد بودجه شما کم است و از این روکه شما باید از هزینه های خود بکاهید، ویژگی های کلیدی می تواند گردش کار کارآمد را فعال کند و می توانید تصمیمی آگاهانه تر بگیرید. اگرچه بودجه تعیین شده ای دارید ، ممکن است برنامه های ارزان قیمت را از ویژگی های مورد استفاده خود پیدا کنید، یا وقتی شرکت شما از قابلیت های نرم افزار بالاتر رفت با شرکت خود جایگزین کنید . این ریسک گران قیمت ممکن است بیشتر از یک سرمایه گذاری مقرون به صرفه برای یک راه حل، مقرون به صرفه باشد.

۳)آیا جایگزاری کردن باعث خرابی خواهد شد؟ اگر بدون سیستم خودکار کار خود را انجام دهید ، احتمالاً وقت و هزینه گمشدگی  را تجربه می کنید. و چیزی که که شما می خواهید اینست که سرعت کار برای نصب سیستم و آموزش سخت افزار کاهش یابد. نرم افزاری را انتخاب کنید که کاربرپسند باشد و چندین کارمند بتوانند آن را یاد بگیرند. مطمئن باشید که ارائه دهنده راه حل شما آموزش آنلاین و داخلی را ارائه می دهد که قابل انعطاف است و در راستای برنامه های کارمندان شما کار می کند.

تکنولوژی مکانیکی

بهترین سخت افزار برای سیستم مدیریت موجودی کدام است؟

 

اسکنر بارکد: ممکن است تعجب کنید که تنوع اسکنرها چقدر است و چه تعداد از اسکنرهای مختلفی را می توانید انتخاب کنید. باز هم ، مهم است بدانید که چه ویژگی های اسکنر برای کسب و کار شما مناسب است. به عنوان مثال ، اسکنر بارکد ۲ بعدی برای صنایع خرده فروشی ، مراقبت های بهداشتی یا هتل داری بهترین گزینه است. اگر یک دفتر کوچک را اداره می کنید ، یک اسکنر بارکد دستی  ممکن است مناسب باشد. همچنین اسکنرهایی وجود دارند که ضد عفونی کننده های آماده برای صایع مراقبت  بهداشتی و یا مکان هایی با ناهمواری های بیشتر برای محیط های انبار هستند. اگر پویایی مهم است ، از برنامه هایی استفاده کنید که تلفن های هوشمند کارمندان را به اسکنر تبدیل می کنند.

چاپگر بارکد: به منظور استفاده از یک اسکنر بارکد ، برای تولید برچسب های مناسب مخصوص تجارت خود ، به چاپگر نیاز دارید. برای یک تجارت کوچک معمولی ، چاپگرهای حرارتی محصول مورد نظر هستند. هنوز اهمیت دارد که قبل از انجام سرمایه گذاری از کجا استفاده می شود. مثلا:

چاپگردر کجا استفاده می شود؟ برچسب های حرارتی می توانند حتی در سخت ترین انبارها نگه داشته شوند ، با این حال ، شما  باید موقعیت چاپگر را در نظر بگیرید که در یک دفتر کار معمولی یا در یک انبار سرد و غبارآلود روی یک میز قرار می گیرد؟

در مورد برچسب ها چطور؟ آنها چه اندازه اند؟ کیفیت چاپ چقدر مهم است؟ آیا برچسب ها باید به صورت دسته ای یا در صورت تقاضا چاپ شوند؟

وقتی همه این عوامل را رعایت کنید ، انبار شما سازمان یافته تر می شود ، اشتباهات از بین می روند ، فرایندها ساده تر می شوند … و این باعث می شود کارمندان و مشتریان راضی باشند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *