درباره ما

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران در سال 1374 توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی تاسیس و به عنوان عضو سازمان GS1 بین‌الملل در ایران پذیرفته شد. مرکز، خدمات مختلف و گسترده‌ای را سازگار با استانداردها و راهکارهای جهانی در اختیار شرکت‌ها و موسسات فعال در کشور قرار می دهد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

در صورت وجود هرگونه ابهام لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سیستم مدیریت انبار

سیستم مدیریت انبار

 

پیشتر در مورد اتوماسیون انبار و انبار داری سخن گفتیم، در این مقاله می‌توانیم مزایای سیستم مدیریت انبار به تفکیک مشاغل مشاهده کنیم.

سیستم مدیریت انبار چیست؟

سیستم مدیریت انبار (WMS) نرم‌افزاری ساخته‌شده است که به کاربران کمک می‌کند تا از طریق انبار یا مرکز توزیع ، کارایی ردیابی موجودی انبار و لوازم را بهبود بخشند. همچنین فرآیندهای خاصی مانند دریافت، چیدن و کنار گذاشتن محصولات را سریع‌تر و دقیق‌تر انجام می‌دهد.

مزایای سیستم مدیریت انبار

نرم‌افزار مدیریت انبار ، چه به‌عنوان یک سرویس مستقل و چه به‌عنوان بخشی از برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) یا مجموعه مدیریت زنجیره تأمین (SCM) ارائه شود، می‌تواند فرآیندهای عملیات انبارداری را بهبود بخشد. به‌عنوان‌مثال  بیشتر نرم‌افزارهای مدیریت انبار به شما کمک می‌کنند:

بهینه‌سازی وظایف

بسیاری از فروشندگان مدیریت انبار گزینه‌هایی را برای کاهش خطای انسانی و سرعت بخشیدن به عملیات انبار مشترک ارائه می‌دهند. به‌عنوان‌مثال ، بارکد کردن یا اسکن RFID می‌تواند مرتب‌سازی ، شمارش ، چیدن را انجام دهد.

ذخیره منابع مالی

مدیریت انبار با استفاده از ابزارهای گزارشگری از قبیل پیش‌بینی تقاضا و موجودی‌های مدیریت‌شده توسط فروشنده می‌تواند اطمینان حاصل کند که هیچ کالایی به هدر نمی‌رود.

ارائه خدمت بهتر به مشتریان

احتمالاً بزرگ‌ترین مزیت یک انبار به‌خوبی مدیریت‌شده ، بهبود رابطه بین تأمین‌کنندگان و خریداران است. نرم‌افزار مدیریت انبار می‌تواند زمان برداشت ، بسته‌بندی و بارگیری را کاهش دهد. این امر باعث می‌شود مشتریان خریدشان را سریع‌تر دریافت کنند و از روند کلی خریدشان احساس رضایت بیشتری داشته باشند.

سیستم مدیریت انبار 2مزایای رقابتی استفاده از سیستم مدیریت انبار

نرم‌افزار مدیریت انبار می‌تواند با خودکار کردن عملیات اصلی انبار، مزیت رقابتی نسبت به سایر مشاغل موجود در بازار ایجاد کند. مشاغل می‌توانند:

کسب‌وکار خود را رشد دهند

هرچه یک کسب‌وکار بزرگ‌تر شود ، نیاز به  پیگیری بیشتر محصولاتش دارد. این مسئله زمانی مشکل‌ساز می‌شود که به یک ابزار استاندارد و کاربردی برای تنظیم انبار خود نیاز داشته باشد.

افزایش بهره‌وری

با کمک به کسب کارها در تعیین اینکه چه چیزی برای محصول و کارمندان  تأثیر می‌گذارد ، نرم‌افزار انبار می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت تیم کسب‌وکارها شود ، که به‌نوبه خود موجب صرفه‌جویی در هزینه و تقویت روحیه خواهد شد.

افزایش شفافیت

ابزارهای گزارش‌گیری قابل تنظیم می‌توانند منظره‌ای واضح‌تر و گسترده‌تر از محصول به صاحبان مشاغل ارائه دهند، و به آن‌ها در برنامه‌ریزی برای رفع نیازها و همچنین کاهش ناسازگاری بین شما و مشتریان کمک می‌کنند.

اندازه کسب‌وکار استفاده‌کننده از سیستم مدیریت انبار

بیشتر فروشندگان مدیریت انبار نرم‌افزار خود را در ماژول‌های تنظیم‌شده قیمت‌گذاری کرده و به فروش می‌رسانند. علاوه بر این عامل تعیین‌کننده قیمت این مسئله است که آیا می‌خواهید هزینه اشتراک را بپردازید یا مجوز دائمی خریداری کنید، باید تعیین کنید که در کدام دسته از موارد زیر قرار دارید.

مشاغل کوچک

این ردیف ممکن است به‌عنوان “بسته شروع‌کننده” نیز شناخته شود، اما همواره بسته سطح ورودی خواهد بود. به‌طورمعمول، ماژول‌های مبتدی برای مشاغل با کمتر از ۵۰ کارمند و بین ۱ تا ۵ کاربر پذیرای مناسب است.در این محدوده قیمت ویژگی‌های پیشرفته‌تر نرم‌افزار موجود نیست.

متوسط

این امر در مورد مشاغل با حدود ۵۰ تا ۵۰۰ کارمند و حدود ۱۰ کاربر نرم‌افزار صدق می‌کند. چنین مشاغل اغلب دارای مکان‌های مختلفی هستند که می‌توانند سطح موجودی انبر  را با یکدیگر هماهنگ کنند. این بسته است بیشترین ویژگی را با کمترین هزینه به مشتریان ارائه می‌دهد.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری (بزرگ)

این شرکت‌ها دارای انبارهای بزرگ و یا چندگانه با هزاران کارمند و تقریباً ۱۰۰ کاربر در یک‌زمان هستند.

فهرستی از ویژگی‌های مشترک سیستم مدیریت انبار

هنگام تحقیق در نرم‌افزار مدیریت انبار ، مهم است که بدانید چه ویژگی‌ها و عملکردهایی را دنبال می‌کنید. ما یک جدول با رایج‌ترین ویژگی‌های مدیریت انبار در زیر آورده‌ایم.

طراحی انبار

کاربران (صاحبان مشاغل) را قادر می‌سازد بتوانند مواردی مانند حجم کار و فضای بدون استفاده (اشغال‌شده توسط وسایل غیرضروری) را مدیریت کنند.

ردیابی موجودی

بارکد یا سایر دستگاه‌های اسکن میزان خطای انسانی در انتقال یا ذخیره محصول را کاهش می‌دهد.

دریافت و قرار دادن وسایل در محل مناسب

واضح است که هر کالایی که در انبار ذخیره‌شده است علامت‌گذاری و ثبت گردد ، بنابراین در جستجوی آن وقت تلف هدر نخواهد رفت.

حمل‌ونقل

به‌طور خودکار برچسب ، فرم یا دستورالعمل مونتاژ برای ارسال با محصول تولید می‌شود.

گزارش‌نویسی

موجودی انبار را در هرلحظه ارائه می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *