درباره کدینگ سازمانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها .
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون.
ما ارائه خدمات در زمینه خرید، فروش و بازاریابی شرکت های بازاریابی را با ارائه خدمات کامل، از جمله سیستم های یکپارچه سازی و خدمات مشاوره فنی ارائه می کنیم.ما ارائه خدمات در زمینه خرید، فروش .
با بیش از ۱۵ سال سابقه کار در زمینه های مشاوره و بازاریابی، ما با موفقیت یک سیستم جامع برای خدمات و راه حل های ما در برنامه ریزی استراتژیک، مشاوره و عملیات اقتصادی ایجاد کردیم.با بیش از ۱۵ سال سابقه کار در زمینه های .

کاتالوگ مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران

مفهوم کدینگ

منظور از کدینگ، فرایندی است که در طی آن شناسایی، طبقه‌بنـدی و کدگذاری اقلام سازمانی اتفاق می‌افتد. اقلام سازمان می‌تواند اقـلام تأمیـن و یا اموال آن اعم از ماشیـن‌آلات، تجهیـزات، مواد اولیه، قطعات یدکی و ابزارآلات معرفی شود. در مرحله شناسـایی این اقلام ضمن گردآوری اطلاعات مرتبط، یک کاتالوگ طبق نیاز سازمان ایجادشده و سپس برای بازبینی صحت اطلاعات به این اطلاعات یک کد یکتـا تخصیص داده می‌شود. کدیـنگ اقلام در بسیاری از قسمت‌های سازمان به کار گرفته می‌شود.

مفهوم ERP

شما در هر سازمانی که مشغول به فعالیت هستید، حداقل یک‌بار نام ERP را شنیده‌اید. ERP یا برنامه‌ریزی منابع انسانی، یک‌راه حل نرم‌افزاری است که تمام فعالیت‌های واحدهای مختلف سازمان را به‌طور یکپارچه در یک سیستم نرم‌افزاری واحد تعریف و ایجاد می‌کند. اما تاکنون در سازمان‌های ایرانی هنوز کسی به معنای واقعی، یک سیستم ERP جامع استقراریافته و در حال کاربری صحیح را مشاهده نکرده است. اغلب یا در جریان استقرار با شکست مواجه شده‌اند یا به‌طور ناقص از مزایای ERP بهره می‌برند.

دلیل عدم استقرار ERP

یک دلیل بسیار ساده برای این موضوع این است که هر ساختمانی برای پایداری باید بر روی بنیانی استوار گردد که به‌طور صحیح و قابل‌اطمینان ساخته‌شده باشد وگرنه فروپاشی ساختمان امری اجتناب‌ناپذیر است. ERP به‌عنوان یک موجودیت مهم سازمانی حتماً باید از بنیانی استوار برخوردار باشد. شناسایی منابع سازمان به‌طور صحیح و کامل و بر اساس استانداردهای مرتبط باکیفیت داده‌ها، اساس برنامه‌ریزی منابع سازمان یا ERP است.

” شناسایی صحیح و بی‌ابهام منابع سازمان پیش‌نیاز برنامه‌ریزی منابع سازمان است“

دیدگاه مشتریان

Testimonial Image

وزارت نفت توانسته ۹۰۰.۰۰۰ قلم کالا را با کمک مرکز ملی شماره‌گذاری کالا در یک بانک اطلاعاتی بسیار قوی قرار دهد که کاملاً قابل جستجو است، زیرا این سیستم براساس داده ها به وجود آمده است. قبل از این، اطلاعات به‌صورت یک متن ثبت می‌شد و قابل جستجو نبوده ولی در حال حاضر قلم کالا به راحتی و به‌طور کامل و دقیق قابل غربالگری است و این اقلام در تمام سطح کشور کد شده و قابل‌شناسایی است.

یکی از کارهای مهم مرکز، ایجاد پایگاه داده براساس اطلاعات وزارت نفت بوده. شناسایی کالاهای تولید داخلی ، صادراتی و وارداتی در کشور قطعاً جزو ضروریاتی است که باید تقویت شود. با این نظام می‌توان تشخیص داد که اقلام مشابه کجاست و مبحث کدگذاری تمام تجهیزات میسر می گردد.وزارت نفت در مورد قطعات یدکی هم از نظام کدینگ بهره برده است. قبلا به اموال کدی تخصیص داده نمی‌شد و فقط به قطعات کد داده می‌شد و امکان تشخیص فراوانی اموال میسر نبود. ولی در نظام ایران کد به هر کالا همراه با قطعات آن یک کد داده‌شد و باعث شد فراوانی از هر نوع کالا به دست آید و این امر مزیت فراوان برای تولید در داخل را به وجود آورده است.

مهندس گردانی نژاد,

به دنبال ارائه دهندگان مشاوره در کسب و کار با سطح بالا هستید؟